Mariusz Korcyl Kancelaria Radcy Prawnego Nowy Sącz

NASZE
Specjalizacje

Spory korporacyjne

Prawo spółek

Fuzje i przejęcia

Upadłość i restrukturyzacja

Prawo konkurencji

Prawo nieruchomości

Prawo rodzinne

Prawo spadkowe

Odszkodowania

Kancelaria Radcy Prawnego – Porady prawne

Radca prawny może pomóc w wielu sytuacjach. Kancelaria świadczy usługi zarówno osobom prywatnym jak i firmom. Umów konsultację i przekonaj się, czy możemy Ci pomóc.

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnej

Na co dzień, tematy prawne wydają się być bardzo odległe. Zazwyczaj nie interesujemy się nimi, dopóki nie zdarzy się, że jesteśmy na przykład stroną w postępowaniu sądowym. Warto jednak pomyśleć o tym, że kwestie, które dobrze jest skonsultować z prawnikiem, pojawiają się tak naprawdę każdego dnia. Bieżące prowadzenie biznesu, sprawy spadkowe, problemy w pracy czy nawet problemy rodzinne wymagające interwencji prawnej – to wszystko powierzyć można kancelarii, która poprowadzi nasze sprawy.

Obsługa prawna biznesu – nasze specjalizacje

Zakładając i prowadząc firmę warto zadać sobie pytanie – w jakiej formie widzimy doradztwo prawne. Bezsprzeczne jest bowiem, że prowadzenie biznesu niejednokrotnie wymaga zainteresowania się kwestiami prawnymi.

Co do zasady opcje są dwie. Możemy stworzyć dział prawny wewnątrz przedsiębiorstwa lub podjąć współpracę z zewnętrzną kancelarią prawną, która będzie świadczyć stałe doradztwo lub pomoc prawną na zasadzie ad hoc.

Pierwsze rozwiązanie może sprawdzić się w dużych firmach, będzie jednak wymagać utrzymywania zespołu nawet wtedy, gdy aktualnie nie ma konkretnych spraw do poprowadzenia.

Druga opcja pozwala nam skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy na co dzień zdobywają kompleksowe doświadczenie, także poza naszą firmą. Zlecenie prowadzenia wszystkich spraw prawnych jednemu podmiotowi sprawi, że będzie on najlepiej znać związane z przedsiębiorstwem problemy i w skuteczny sposób doradzi jak je rozwiązać.

Radca prawny Nowy Sącz

Kancelaria Radcy Prawnego w Nowym Sączu świadczy kompleksową pomoc prawną nowopowstającym i istniejącym od lat na rynku biznesom. Wspieramy  przedsiębiorców w sprawach sporów korporacyjnych. Dbamy o to, aby na dobre tory przywrócić współpracę pomiędzy wspólnikami, akcjonariuszami a osobami działającymi w ramach organów spółki. Usługi kancelarii obejmują między innymi doradztwo odnośnie ochrony przed wrogimi przejęciami, przymusowego wykupu czy odkupu akcji, wytaczanie powództw – na przykład o pozbawienie wspólnika prawa reprezentacji, czy w związku z naruszeniem zakazu konkurencji.

Specjalizujemy się również w prawie spółek. Jeśli planujemy założenie spółki i potrzebny nam jest prawnik, Nowy Sącz i okolice to rejony obsługiwane przez kancelarię. Przeprowadzimy Twoje przedsiębiorstwo przez wszystkie etapy, od powstania poprzez przekształcenia, aż do ewentualnej likwidacji podmiotu. Wspieramy biznesy w tworzeniu oddziałów i przedstawicielstw, przygotowujemy projekty umów, statutów, protokoły i uchwały organów spółki tak, aby spełniały one wszelkie określone prawem wymogi.

Jeśli biznes ma problemy finansowe, świadczymy również doradztwo w zakresie restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Znajdujemy najlepszą dla danej firmy formę, opracowujemy propozycje układowe i plany naprawcze. Jeśli nie ma możliwości ratowania biznesu, dbam o to, aby sprawnie przeprowadzić procedury upadłościowe.

Działamy też prężnie w zakresie własności intelektualnej. Prowadzenie firmy niejednokrotnie wiąże się ze sprawami z tej dziedziny. W ramach umów o pracę powstają utwory objęte przepisami prawa autorskiego, dojść może do naruszenia umów o patenty, wzorów przemysłowych. Posiadanie własnego biznesu pociąga również za sobą konieczność ochrony marki – dbałość o logo, rejestrację znaków towarowych to dbałość o rozpoznawalność firmy na rynku i jej powodzenie ekonomiczne.

Obsługa prawna osób prywatnych – nasze specjalizacje

Jeżeli jest nam potrzebny radca prawny w Nowym Sączu, warto zapoznać się z specjalizacjami kancelarii, dotyczącymi obsługi osób prywatnych. Działamy w sprawach spadkowych, które nierzadko są bardzo skomplikowane, szczególnie jeśli mamy do czynienia z wieloma spadkobiercami. Inicjujemy postępowania o ustalenie nieważności testamentu, reprezentujemy strony w postępowaniach o zachowek, świadczymy kompleksową obsługę prawną w przypadku konieczności zabezpieczenia masy spadkowej.

Zajmujemy się też sprawami z zakresu prawa pracy. Analizujemy umowy, reprezentujemy w sporach sądowych o ustalenie istnienia stosunku pracy, wypłatę zaległych wynagrodzeń, o odszkodowanie czy zadośćuczynienie z tytułu mobbingu.

Nasza kancelaria świadczy również pomoc prawną klientom zgłaszającym się ze sprawami z dziedziny prawa rodzinnego. Zajmujemy się rozwodami, separacjami, sprawami o alimenty, ustalenie bądź zaprzeczenie ojcostwa. Pomagamy w postępowaniach o ustalenie kontaktów z dzieckiem czy o ustanowienie rozdzielności majątkowej między małżonkami.

Radca prawny dr Mariusz Korcyl to absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zdobywał w urzędach administracji publicznej oraz w kancelariach prawniczych. Działał jako prawnik w dziale prawnym Państwowej Inspekcji Pracy oraz dyrektor departamentu prawnego w dużej korporacji. Bogate doświadczenie przełożył na pracę we własnej kancelarii, gdzie wspiera podmioty biznesowe oraz osoby prywatne. Radca prawny w Nowym Sączu zaprasza do umówienia się na konsultacje w sprawach z zakresu działalności kancelarii.

BLOG
Aktualności